Голова «Пацієнтів України» Дмитро Шерембей працює в інтересах Росії

«Пацієнти України» працюють в інтересах російської пропаганди

Славнозвісна благодійна пацієнтська організація «Пацієнти України» останнім часом не сходить зі шпальт багатьох українських видань: ЗМІ отримують та публікують інформацію про те, що Дмитро Шерембей, який очолює «Пацієнтів України» фігурує у кримінальному провадженні стосовно «крадіжки» комерційної таємниці українських виробників ліків в інтересах російських конкурентів. Крім того, журналісти неодноразово писали про «лобізм» «Пацієнтів України» в інтересах звільненого екс-міністра охорони здоров’я Олега Мусія, а також про те, що сам Дмитро Шерембей прагне отримати «хлібну» посаду голови Тендерного комітету, яку начебто йому пообіцяв той самий Мусій за допомогу у знятті Руслана Салютіна.

Сама ж організація на своїй сторінці у Фейсбуці заявила про те, що поява дискредитаційних матеріал на адресу їх лідера – це «медійна війна влади», однак жодним чином не навела ніяких фактів на спростування вище перерахованих «гріхів» Дмитра Шерембея.

Що ж стосується кримінального провадження проти Дмитра за «крадіжку» комерційних даних, яке за твердженням «пацієнтів» у Фейсбуці не існує, то у столичному міліцейському главку нам люб’язно надали навіть номер цієї кримінальної справи – № 42014100060000292 (ст. 231 КК України – незаконне збирання та використання відомостей, що становлять комерційну таємницю).

Ба більше, у заяві «Пацієнтів України» про «медіану війну влади» ще можна було б повірити, аби не одне АЛЕ. І «але» це полягає у тому, що журналісти зафіксували неабияку «дружбу» Д. Шерембея та активістів його організації з російськими каналами. В.о. міністра охорони здоров’я В. Лазоришинець навіть звернувся з цього приводу до Служби безпеки України.

Приводом для такого звернення став той факт, що під час останньої масштабної акції організації під КМУ, що мала гучну назву «чорний вівторок», активісти та сам Дмитро Шерембей озвучували на усі присутні телекамери неперевірену інформацію про забезпеченість населення ліками. Та головне, що абсолютна більшість камер телевізійників належали російським ЗМІ. Журналісти зафіксували, що російський телеканал «Вісті 24», наприклад, прибув на місце акції ще навіть до її початку. Як наслідок, якщо українські ЗМІ, які транслювали інформацію з даного мітингу під КМУ, подавали альтернативну точку зору – МОЗ, то російські ЗМІ з небаченою активність (деякі вели трансляцію наживо) протягом декількох днів поспіль тиражували гучні, і як вже заявив В. Лазоришинець, неправдиві заяви Дмитра Шерембея. Російські Інтернет ЗМІ також «не пасли задніх» і рясніли заголовками із «катастрофічним змістом» про українців, що вже майже померли через бездіяльність української влади.

дмитро шерембей

Дмитро Шерембей

дмитро шерембей

Підозрілим є і той факт, що відомий поплічник Путіна В. Медведчук також прокоментував акцію «Пацієнтів України», підтримавши таким чином тези активістів та розкритикувавши владу. І дуже влучно підмітила одна з активісток «пацієнтів» Олександра Устінова у своєму дописі на «Українській правді», що раніше пан В. Медведчук ніколи в житті не коментував тему медицини.

Крім того, зазначена організація наразі активно лобіює питання позбавлення права Мінохорони здоров’я відповідати за закуплю ліків, адже заявила про необхідність «передачі державних коштів від МОЗ до Державної служби з надзвичайних ситуацій». Що це? Чи не шлях до повного руйнування медичної сфери в Україні, яка і так потребує реформ та реанімації. На додаток, на офіційному сайті «Пацієнтів Україні» наразі опубліковано заклик до позбавлення МОЗ низки його функції…

Тож привід замислитися над тим, чиї інтереси насправді лобіюють «Пацієнти України» Дмитра Шерембея дійсно є. Та вже з усього того, що лежить на поверхні можна сміливо робити висновок, що «Росія не дремлєт» та активно вербує охочих підзаробити для розширення меж свої пропаганди з використанням привабливих «картинок» з «обездоленими мітингарями-пацієнтами».

 

 

 SKELET-info

Добавить комментарий