Коломойський не зміг спекатись Ставицького зі свого газового бізнесу через власну жадібність

Структури Едуарда Ставицького залишаються акціонерами київського ПАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння», яке за минулий рік отримало понад 140 млн грн. чистого прибутку. Про це пише Вадим Стародубцев у «Діловій столиці».

Близькі до Ставицького британські фірми «Ares Systems» і «Ariana Business» наприкінці 2012 року викупили у компанії «Deripon Commercial» Ігоря Коломойського 45% акцій «Укрнафтобуріння».
Влітку цього року «Deripon Commercial» оскаржила цей продаж. Компанія Коломойського вказувала, що угода була укладена під тиском державних органів, що перешкоджали роботі компанії, і на кабальних умовах (акції були продані всього за 133 тис грн., тоді як їх ринкова ціна складала 265 млн грн.).
Однак, суд першої інстанції у вересні став на сторону структур Ставицького. Він вказав, що акції були відчужені за тією ж ціною, за якою «Deripon Commercial» сам їх придбав у 2009 році. Очевидно, перший раз це було зроблено задля уникнення сплати податків.
«Deripon Commercial Limited» входить в орбіту Коломойського з 2009 року. Компанією володіє фірма з Віргінських островів «Burrard Financial Corp».
У 2009 році Коломойський викупив контрольну долю «Укрнафтобуріння» у структур екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Саме Злочевський, будучи главою Держкомітету природних ресурсів, видав «Укрнафтобурінню» ліцензію на розробку найперспективнішого українського газового родовища – Сахалінського (Харківська обл.). Його запаси газу оцінюються у 15 млрд кубометрів – майже на $6 млрд у нинішніх цінах.
Нагадаємо, екс-мністр енергетики та вуглепрому Едуард Ставицький оголошений у розшук після втечі з України Віктора Януковича.

Наші гроші

Добавить комментарий