МОЗ чомусь не хоче купити вакцини у англійців вдвічі дешевше, ніж купило у Литовського на 118 мільйонів

МОЗМіністерство охорони здоров’я України ( МОЗ ) досі так і не уклало угоду з ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» на постачання вакцин у 2014 році на суму 113,06 млн грн. Пропозиція фірми була акцептована ще 30 жовтня, однак через місяць жодних даних про укладання угоди чи відміну тендера у «Віснику державних закупівель» не опубліковано.

Міністерство обрало цю фірму постачальником вакцин за переговорною процедурою, оскільки двічі відміняло торги у липні та вересні через відсутність мінімально необхідних двох учасників тендеру. Відтак було вирішено обрати «ГлаксоСмітКляйн» без конкуренції, бо лише ця фірма подавала заявку на відмінені торги.

Після акцепту Серкан Ягджиоглу, регіональний генеральний директор “ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна, Білорусь, Молдова, Вірменія” розповів: «Компанія GSK уперше безпосередньо бере участь у тендерних закупівлях МОЗ України. Нова процедура стала проривним рішенням задля виходу із непростої ситуації із поставкою життєво необхідних ліків для населення України. GSK та МОЗ України провели переговори щодо прямої поставки декількох вакцин. Наша компанія знайшла можливість запропонувати визнані у всьому світі вакцини для захисту дітей проти інфекційних захворювань за дуже прийнятними цінами. В основі нашої діяльності завжди були потреби пацієнтів, у першу чергу. Тому ми взяли на себе усі ризики та, поступаючись бізнес інтересами, надали цінові пропозиції, дуже вигідні (з точки зору підходів до формування цін ЮНІСЕФ) для МОЗ України. Переговорна процедура також показала себе дуже ефективною з точки зору швидкості прийняття рішень».

Рішення про закупівлю було прийнято 21 жовтня, коли в.о. міністра вже був призначений Василь Лазоришинець. Він же і зараз очолює МОЗ.

Разом з тим, напередодні рішення про закупівлю вакцин «ГлаксоСмітКляйн» МОЗ довело до кінця інші відкриті торги. 3 жовтня було укладено угоду з ТОВ «Фармекс груп» з на постачання комбінованої вакцини для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивована) на 117,76 млн грн. по 250 грн. за дозу.

Саме таку вакцину пропонувало МОЗу і «ГлаксоСмітКляйн», але за майже вдвічі нижчою ціною – 156,76 грн. за дозу.

Тендер з «Фармексом» було проведено ще при голові конкурсного комітету МОЗ Руслані Салютіну, близького до нардепа Миколи Мартиненка з «Народного фронту» Арсенія Яценюка. «Фармекс груп» розіграло торги з ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». за даними «Наших Грошей», обидві фірми входять в групу Бориса Литовського.

ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» зі статутним капіталом 569 млн грн. зареєстровано на англійську фірму «Велком лімітед» з міста Брентфорд, у якому зареєстровано головний офіс фармацевтичної корпорації «GlaxoSmithKline».

 

Наші Гроші

Добавить комментарий