«Прайм банк» можуть ліквідувати через сумнівні фіноперації

Під час здійснення нагляду за діяльністю ПАТ «Прайм банк» стосовно дотримання законодавства з питань запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму НБУ неодноразово виявляв факти порушень законодавства з питань фінансового моніторингу.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Згідно із повідомленням, у зв’язку з цим до банку у 2013 — 2014 роках п’ять разів застосовувались адекватні заходи впливу (санкції) відповідно до Законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» та нормативно-правових актів Національного банку України.
«Проте банк не вживав достатніх заходів щодо зменшення в його діяльності ризиків використання послуг Банку для легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом», — йдеться у повідомленні.
Зокрема за результатами проведеної регулятором у вересні 2014 року позапланової перевірки виявлено факти здійснення Банком масштабних операцій із готівковими коштами в національній та іноземній валюті, що не властиво для банків четвертої групи, і встановлено окремих клієнтів, які постійно здійснювали фінансові операції зі зняття цих коштів у значних обсягах.
Ураховуючи вищевикладене, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку, керуючись статтями 15, 55 закону «Про Нацбанк», правління Національного банку 2 жовтня 2014 року прийняло рішення про віднесення ПАТ «Прайм банк» до категорії неплатоспроможних.
Як зазначається, Національний банк й надалі жорстко реагуватиме на здійснення банками ризикових операцій, що можуть свідчити про свідоме використання послуг банку у протиправних цілях.

Економічна правда

Добавить комментарий