Турчинов купив для «Мерседеса» зимову гуму по 47 тисяч за колесо – удвічі дорожче від попередників

Люксовий “Ланос” коштує як три зимові шини для броньваного “Мерседеса” Верховної Ради.

Автобаза Управління справами апарату Верховної Ради України 3 жовтня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «ГАЗ-Автозапчастини» на закупівлю зимових шин на суму 406 тис грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».
Замовлено 122 шини для Шкод, Опелів, Тойот Камрі та Ленд Крузерів, мерседесів, а також одного трактора.
Найдорожчими виявились чотири шини фірми «Michelin» для броньованого Мерседесу 600 б– по 47 152 грн. за штуку. За три таких шини можна купити новий автомобіль «Ланос» у комплектації Люкс вартістю 138 тис грн.
Минулого року парламентська автобаза купувала такі ж шини по 24 700 грн./шт., тобто у 1,9 рази дешевше. Різке зростання ціни не відповідає зростання курсу долара, який з тих подорожчав у 1,6 рази.
На сайті компанії Michelin, чиї шини і купує парламентська автобаза, відмічається, що «шини потрібно ретельно перевіряти після п’яти років експлуатації».
При цьому на деякі інші шини ціни зросли не так сильно. Наприклад, шини для Шкоди Октаві подорожчали з 840 до 927 грн./шт.,
Власниками фірми «ГАЗ-Автозапчастини» є Геннадій Дихта, Олексій Погребняк, Ольга Пелюшкевич та Катерина Швець.
Загалом за цей рік парламентська автобаза уклала угод на закупівлю шин на 0,95 млн грн. Для порівняння: минулого року на це витратили 0,70 млн грн., позаминулого – 1,17 млн грн.
Наші гроші

Добавить комментарий