«Укрексімбанк» відсудив у партнера Порошенка третину мільярди

Експортно-імпортний банк України подав до суду на компанію бізнесмена Олега Свинарчука «Богдан Моторс» та її дочірню структуру «Автоскладальний завод № 2».

Про це пише «Перша інстанція» з посланням на рішення суду.
Як повідомляється, спочатку держбанк вимагав повернути борг у розмірі 340 млн гривень, з яких 313 млн — сам кредит, інше — відсотки, пеня і комісії. Пізніше «Укрексімбанк» збільшив свої претензії до 388 мільйонів гривень.
ПАТ «Богдан Моторс» виступало поручителем, а автоскладальний завод — позичальником кредитних коштів. Остаточний термін погашення кредиту закінчується через рік. Однак через прострочення платежів, банк не став чекати цього моменту і з лютого 2014 домагається дострокового повернення боргу.
«Богдан Моторс» не заперечує багатомільйонний борг, проте попросив банкірів про розстрочення на 10 років — до кінця 2024 року. Автовиробники пояснили свою фінансову неспроможність війною на Донбасі, яка «вкрай негативно вплинула на продажі автомобілів в країні».
Автосалони позичальника на Донбасі не працюють, а в Сімферополі і Горлівці — захоплені. Через проблеми з продажами заморожується виробництва, йдеться в повідомленні.
Як зізналися представники автокомпанії в суді, вартість її зобов’язань перевищує вартість активів. Це робить неможливим покриття всіх вимог кредиторів, тим більше, що все ліквідне майно перебуває в заставі.
Грошей на рахунках також не вистачить на повернення боргу, вказали юристи «Богдан Моторс» у суді. Щоб не допустити банкрутства компанія наполягала на розстрочці, яка, на її думку, дозволить з часом повернути борг.
Юристи банку виступили проти такого рішення конфлікту. Господарський суд Києва 9 жовтня задовольнив позов «Укрексімбанку» і зобов’язав боржників погасити кредит.
Як повідомляється, кредит, що послужив причиною для суперечки, дев’ять років тому «Укрексімбанк» надав компанії «Кіа Моторс Україна» (з 2005 по 2009 років входила в корпорацію «Богдан» бізнесмена Петра Порошенка).
У січні 2010 року дистрибутор корейського автопрому уклав договір про переведення цього боргу на «Автоскладальний завод № 2» — дочірнє підприємство «Луцького автомобільного заводу», що входить в структуру «Богдан Моторс».
Це було пов’язано з розлученням недавніх партнерів: Петро Порошенко передав належну йому частку в корпорації «Богдан» Олегу Свинарчуку в 2009 році.
Пакет перейшов новому власнику в обмін на борг в 100 млн доларів і міноритарну частку Свинарчука в корпорації Roshen. Тоді ж замість корпорації «Богдан» дистрибутором.
Економічна правда

Добавить комментарий