В «ударівця» відібрали 30 гектарів на Троєщині, якими він неправомірно користувався 10 років

Суд зобовязав підприємство «Вертикаль» «Благодійного фонду «Дзвін надії» повернути Київській міській раді земельну ділянку площею 30 га, що розташована в селищі Троєщина, між вул. Леніна та вул. Толстого в Деснянському районі Києва. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 24 вересня.

У 2002 році підприємство отримало в оренду ділянку площею 61,74 га для будівництва індивідуальних будинків котеджного типу в селищі Троєщина між вулицями Леніна та Толстого у Деснянському районі Києва.
У квітні 2004 року Київрада прийняла рішення вилучити 30 га з виділеної підприємству ділянки і зарахувати їх до земель запасу житлової та громадської забудови. При цьому Головному управлінню земельних ресурсів КМДА було доручено подати на затвердження ці зміни, а підприємству «Вертикаль» – внести зміни до договору оренди в частині конфігурації ділянки.
Однак у серпні того ж року Київрада і підприємство підписали угоду про зміни до договору оренди на всі 61,74 га.
У 2008 році на підставі рішення суду Головне управління земельних ресурсів КМДА поновило строк оренди ділянки площею 61,74 га ще на 5 років.
У січні 2013 року Департамент земельних ресурсів зареєстрував заяву підприємства про чергове поновлення договору оренди. Та у ситуацію втрутилася прокурора Деснянського району Києва.
Суди перших двох інстанцій задовольнили позов прокуратури і визнали недійсною угоду про внесення змін до договору оренди, підписану у серпні 2004 року, визнали відсутнім у підприємства «Вертикаль» права користування ділянкою площею 30 га і зобов’язали повернути її Київраді.
Суди вказали, що Київрада у 2004 році фактично вилучила у підприємства «Вертикаль» ділянку площею 30 га. І в подальшому рішення про надання цієї землі в оренду не приймала, проект землеустрою щодо її відведення не розроблявся.
Відповідно до Генплану Києва на період до 2020 року, частина ділянки площею 30 га передбачалася для створення паркової зони біля лікарні, території громадських будівель і споруд (опіковий центр).
Засновником і директором Благодійного фонду «Дзвін надії» є депутат Київради з фракції «УДАР-Солідарність» Анатолій Карпенко, який є головою Постiйної комiсiї з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Київради. Карпенко був депутатом Київради також у 2002-2006 роках.
Анатолій Карпенко балотується до Верховної Ради як мажоритарник по округу №213 (Київ, Деснянський район) від «Блоку Петра Порошенка».
Наші гроші

Добавить комментарий