«Ведомости» можуть купити «друзі Путіна» — ЗМІ

Пітер Гервей купує частку фінської компанії Sanoma в ряді російських видань, що входять у ВД Sanoma Independent Media.

Про це Forbes розповіли два джерела на медіаринку.
«Гервей — основний претендент, і угода може бути закрита найближчим часом», — говорить один з них.
До складу Sanoma Independent Media входять газети «Ведомости і The Moscow Times, а також ряд глянцевих журналів — Cosmopolitan, Esquire, Harper’s Bazaar, Men’s Health, National Geographic і Grazia.
Фінський медіахолдинг Sanoma оголосив про підготовлюваний продаж своїх російських медіаактивів восени 2013 року.
За даними газети «Ведомости», виручка Sanoma Independent Media в 2013 році знизилася на 5% до 5,2 млрд руб, EBITDA — на ті ж 5% до 1,1 млрд руб. Виручка Sanoma в Росії, Центральній та Східній Європі скоротилася в 2013 році на 13% — з 199,5 млн евро до 173,5 млн евро.
Сам Гервей в коментарі Forbes заявив: «Ніякої угоди немає, і ми дуже далекі від її підписання».
Фінська Sanoma в декількох ЗМІ володіє частками разом з іншими медіакомпаній.
Так, в газеті «Ведомости» Sanoma володіє тільки третиною акцій, ще по 33% належать Dow Jones (засновник американської газети The Walll Street Journal) і FT Group (засновник британської Financial Times).
За даними джерел Forbes, згодом Гервей може викупити пакети Dow Jones і FT Group.
Джерела Forbes також стверджують, що Гервей планує протягом 2015 продати активи SIM, в тому числі газету «Ведомости», холдингу «Газпром-Медіа» або структурам бізнесмена Юрія Ковальчука.
Сам Гервей як іноземець не зможе володіти більш ніж 20% SIM відповідно до поправок до закону про ЗМІ, які вступлять в силу з 2016 року.
Глава «Газпром-Медіа» Михайло Лесин заявив, що його холдингу активи Sanoma Independent Media «не цікаві ні за яких обставин».
Він додав, що не отримував пропозицій про покупку видань SIM. В «Національної Медіа Групі», що об’єднує медіаактиви Юрія Ковальчука 71 та Олексія Мордашова 12, від коментарів відмовилися.
Головний редактор «Ведомостей» Тетяна Лисова не стала коментувати продаж газети.
Гендиректор SIM Жан-Еммануель де Вітт заявив Forbes, що ні Sanoma, ні він як її представник в Росії «не коментують чутки». Представники Dow Jones і FT від коментарів відмовилися.
Сума операції поки невідома. Раніше видання РБК оцінювало вартість активів Sanoma Independent Media в діапазоні від 2,8 до 5,3 млрд руб. Консультує угоду Citibank. В Citibank на запит Forbes не відповіли.
Гервей відомий на російському ринку в першу чергу як засновник каналу СТС та радіо «Максимум».
Нагадаємо, 15 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав закон про обмеження частки іноземних акціонерів у статутному капіталі російських ЗМІ на рівні 20% і заборону іноземцям виступати засновниками засобів масової інформації в РФ.
Норми, що встановлюються документом, будуть введені з 1 січня 2016 року. Власникам ЗМІ дається час до 1 лютого 2017 року на приведення всієї корпоративного ланцюжка у відповідність із законом, а нові документи про власників і засновників повинні бути передані в Роскомнадзор не пізніше 15 лютого 2017 року.
Зокрема, під дії закону потраплять CTC Media (канал «CTC»), другий після ВГТРК за охопленням аудиторії власник неефірних каналів в Росії шведський Viasat, видавничий дім Sanoma Independent Media (SIM), журнал Forbes, радіостанції «Ехо Москви», газета «Ведомости».

Економічна правда

Добавить комментарий