Фонду держмайна не вдалося забрати ювелірний завод у фірми з орбіти Коломойського

Игорь Коломойский

Игорь Коломойский

Суд відмовився розірвати договір про продаж цілісного майнового комплексу Київського державного підприємства «Ізумруд» і повернути його в державну власність. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 23 вересня.

У липні 2012 року Фонд держмайна продав ТОВ «Імперія комфорту» цей майновий комплекс, розташований на двох земельних ділянках площею 4,69 га і 0,75 га на вул. Сім’ї Сосніних, 11. У листопаді того ж року фірма «Імперія комфорту» передала комплекс до статутного фонду ТОВ «Завод «Ізумруд».
За умовами договору, новий власник підприємства мав погасити заборгованість із зарплати і відрахувань по податках на суму 34,61 млн грн. (з яких сплачено 692 тис грн.). Також він мав не допускати появи заборгованості із зарплатиі забезпечити профіль основних видів діяльності підприємства, довівши приміщення до належного стану протягом п’яти років. В оновлення обладнання фірма мала вкласти не менше $1,6 млн.
У квітні 2013 року перевірка ФДМУ виявила, що «Ізумруд» не здійснює виробничу діяльність. Крім того, ТОВ «Завод «Ізумруд» допустив прострочену заборгованість перед працівниками. У зв’язку з невиконанням умов договору Фонд держмайна звернувся до суду з проханням повернути підприємство до держвласності.
Суди усіх трьох інстанцій відмовилися задовольнити позов ФДМУ. Вони вказали, що станом на 08.04.2013 заборгованість із заробітної плати та збору на обов’язкове пенсійне страхування на підприємстві відсутня. А на технічне оновлення приміщень підприємства дано п’ять років, тобто до липня 2017 року. Таким чином, суди дійшли висновку про відсутність істотного порушення фірмою зобов’язань за договором.
ТОВ «Завод «Ізумруд» у жовтні 2012 року заснувало ТОВ «Імперія комфорту». Нинішнім директором фірми є Василь Козубко, а засновником – ТОВ «Морело», яке у липні цього року заснували компанії «Лоранда Трейдінг Лтд» (Сент-Кітс і Невіс) і «Шевконн Холдінгз Лтд» (Тортола). Остання разом із офшорами з групи «Приват» є співзасновником низки компанії, наприклад, ТОВ «Техсервісмонтаж», ТОВ «Рапіт».
Засновниками ТОВ «Імперія комфорту» є Ольга та Євген Кричевські з Дніпропетровська. Раніше Євген Кричевський був співзасновником ліквідованої торік фірми «Оптіма Трейд» разом із компанією «Крісталмакс Лтд» (Сент-Кітс і Невіс), яка є одним із засновників ТОВ ВТФ «Авіас» з орбіти Ігоря Коломойського.
За даними ЗМІ, підприємство «Ізумруд» разом з ДП «Вінницький алмазний завод «Кристал» раніше були монополістами на ринку обробки алмазів. Та з середини 2000-х років «Ізумруд» майже припинив свою роботу, а на його території з’явилося безліч орендаторів.

Наші гроші

Добавить комментарий